Klienci doceniają odwagę, którą mam do pracy
z trudnymi tematami i nieprzyjemnymi emocjami

W życiu stawiam na szacunek, szczerość i autentyczność. Uważam, że tylko to obecnie gwarantuje prawdziwy sukces.
W życiu stawiam na szacunek, szczerość i autentyczność. Uważam, że tylko to obecnie gwarantuje prawdziwy sukces.

Pomagam uporządkować myśli i uspokoić ciało

Od 2010 roku przeprowadziłam ponad 13.000 godzin sesji indywidualnych i warsztatów grupowych. Ukończyłam kursy i szkoły różnych nurtów psychologicznych (więcej o mojej edukacji przeczytasz poniżej).
W pracy nie ograniczam się do jednego podejścia i metodologii pracy, tylko dostosowuję się do sytuacji klienta i organizacji. Wykorzystuję swoje 18-letnie doświadczenie zawodowe.

Pracuję z ludźmi z różnych środowisk i o różnym statusie społecznym, ponieważ z dużą łatwością dopasowuję się do moich rozmówców i potrafię przyjąć ich perspektywę. Moimi klientami są właściciele i zarządy firm, osoby zmieniające ścieżkę kariery lub będące w ważnym momencie swojego życia i potrzebujące nowego spojrzenia na obecną sytuację. Superwizuję również pracę coachów i trenerów.

 

Jaka jest moja historia?

Skończyłam politologię z dziennikarstwem. Psychologia była w kręgu moich zainteresowań, ale nie zdecydowałam się na egzaminy, ponieważ uważałam, że… na pewno się nie dostanę.

Miałam dużo ograniczających przekonań, które zdeterminowały moje życie. Okazuję się jednak, że przed pewnymi rzeczami nie da się uciec.

Psychologia wróciła do mnie jak bumerang, na pierwszym roku studiów. Wtedy zrozumiałam, że uczenie dorosłych i prowadzenie szkoleń, jest tym co chcę robić w życiu. Ale zanim to było możliwe, minęło kolejne 5 lat. W tym czasie pracowałam w sklepie z butami, na słuchawce w telemarketingu, jako pośredniczka w biurze nieruchomości oraz w banku, zajmując się doradztwem przy kredytach hipotecznych.

Odchodząc z ostatniej pracy, otworzyłam pośrednictwo kredytowe i  zaczęłam prowadzić pierwsze sesje i warsztaty. Obecnie jestem wspólniczką w firmie doradczej Hentoku i firmie księgowej Tax&Money

Dlaczego warto mi zaufać?

Od 13 lat prowadzę sesje coachingowo – mentoringowe i warsztaty grupowe. Zrealizowałam projekty dla takich firm jak: PZU, Generali, Microsoft, Danone, Nutricia, Grupa Żywiec, Pelion, GlaxoSmithKline, Takeda, Saint Gobain, Admind, 1000ideas, Stonex, Delante, Grupa Luxmed.

Jestem certyfikowanym coachem (EMCC) oraz certyfikowaną trenerką biznesu i umiejętności psychospołecznych. Skończyłam kursy i szkoły różnych nurtów terapeutycznych. Regularnie uczestniczę w superwizjach, tzn. poddaję weryfikacji mój sposób pracy i słucham informacji zwrotnych od moich nauczycieli.

Często wykorzystuję poczucie humoru i dystans do rzeczywistości. Według mnie to jedne z lepszych narzędzi do rozładowywania napięć. Jeśli jest zbyt śmiertelnie poważnie – zaczynamy umierać.

Lubię to co robię i słucham swojej intuicji

Moja edukacja

  • Trening Interpersonalny (2010)
  • Certyfikowany Kurs Trenera Praktyka Biznesu (2010)
  • Certyfikowany Kurs Coacha Praktyka Biznesu (2011)
  • I i II stopień Racjonalnej Terapii Zachowania (2010 – 2011)
  • I stopień metody Mind – Body Bridging (2012)
  • 2-letnie studium psychoterapeutyczne wraz z zajęciami fakultatywnymi z psychopatologii i coachingu w Instytucie Psychologii Procesu (2013 -2016)
  • 1,5 roku nauki w Instytucie Oddechu Transmodalnego (2017 – 2019)
  • kilkaset godzin warsztatów, wykładów i konferencji z komunikacji, pracy z ciałem oraz neurobiologii (regularnie od 2010)
  • Uczestniczyłam w 2 indywidualnych procesach coachingowych (2010, 2013) oraz w 4 procesach terapeutycznych (2013-2015, 2020, 2021, 2023)
  • Obecnie uczę się w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (od 2023)

Na początek

Zanim rozpoczniemy razem pracę, zapraszam Cię na 30-minutową rozmowę (online). To niezobowiązujące spotkanie pozwoli nam się lepiej poznać i podjąć wspólną decyzję, czy jestem odpowiednią osobą, aby Ci pomóc. Spotkanie prowadzę bezpłatnie, poproszę Cię w zamian o wpłatę 70 zł na wybrany przez Ciebie cel charytatywny.

Dlaczego warto?

Agnieszka Buczak / Business and Corporate Projects Director

Agnieszka Buczak

Business and Corporate Projects Director

Z przyjemnością polecam Panią Anitę Michalską, jako indywidualnego coacha.
Anita ma wieloletnie doświadczenie biznesowe i zarządcze, ale też jest osobą o wielkiej ciekawości poznawczej i dociekliwości. Jej stale poszerzana wiedza, dogłębne studiowanie warsztatu oraz refleksje i wnioski z własnych życiowych doświadczeń czynią ją wiarygodnym i przekonywającym coachem, wnikliwym i słuchającym, przy czym jednocześnie nie unika ona zadawania odważnych pytań swojemu coachee. Ten styl bardzo mi odpowiada, ponieważ zmusza mnie-coachee do pełnej szczerości z samą sobą i do wytężonej nad sobą pracy.
Sesje z Anitą przebiegały w sposób bardzo uporządkowany, na pierwszym spotkaniu wspólnie ustaliłyśmy zasady naszej współpracy i wzajemne oczekiwania. Anita udowodniła, że jest bardzo dobrze przygotowana merytorycznie do prowadzenia indywidualnego coachingu. W trakcie odbytych sesji zyskałam zarówno w rozwoju w sferze zawodowej, jaki i osobistej.
Jeżeli miałbym doradzić komukolwiek osobę, która potrafi, dzięki swojemu dużemu zaangażowaniu, empatii oraz doświadczeniu, uruchomić pozytywny proces przemiany wewnętrznej, to bez wahania wskazałabym na Anitę.
Sesje coachingowe pozwoliły mi na lepsze poznanie siebie i motywów swojego działania, a także uświadomiły, że to jak odbieramy sytuacje życiowe i zachowania innych wobec nas, zależy głównie od naszego nastawienia. Dzięki spotkaniom z Anitą uświadomiłam sobie, że nie mam wpływu na zachowania innych, ale mam wpływ na swoje reakcje i odczucia. Jestem wdzięczna Anicie za okazaną pomoc, bo teraz już wiem, co robić, aby być bardziej spokojną i szczęśliwą, a reszta zależy wyłącznie ode mnie.
Dzięki Anicie mogłam zmierzyć się nie tylko z problemami, które sama zidentyfikowałam, ale wprowadziłam też nowe elementy do mojego życia, które zwiększyły jego jakość.
A wszystko to, dzięki dużej wiedzy Anity, doskonałej komunikacji i nici porozumienia, która łatwo się między nami wytworzyła oraz umiejętnie zadawanym pytaniom i zadaniom.
Polecam Anitę, jako profesjonalnego coacha wszystkim tym, którzy chcą osiągnąć rozwój i pełnię w swoim życiu.

Olga Piecychna / HR Expert

Olga Piecychna

HR Expert

Jeśli miałabym zamknąć Anitę w 2 słowach, określiłabym Ją jako angażującego inspiratora. Posiada olbrzymią wiedzę z zakresu psychologii, coachingu, wszelakich kompetencji miękkich niezbędnych w biznesie i umiejętnie przekazuje ją uczestnikom swoich warsztatów. We współpracy z klientami bardzo profesjonalna, zaangażowana w projekty, zawsze świetnie przygotowana (z planem B w głowie), otwarta na zmiany i elastyczna we współpracy.
Inspiruje do działania i sięgania po więcej 🙂

Michał Burkiewicz / Właściciel

Michał Burkiewicz

Właściciel

Polecam współpracę z Anitą Michalską, która wniosła dużo wartości dla mnie i moich współpracowników jako coach i facylitator. Anita ma bardzo dobre przygotowanie merytoryczne – zawsze znajdzie odpowiednie ćwiczenie lub technikę coachingową, żeby popchnąć proces do przodu. Zależy jej na dobrostanie i na sukcesach jej klientów. Umie pracować z przedsiębiorcami, a nie tylko z etatowymi managerami, a to nie jest oczywiste. Umie świetnie słuchać, ale umie też doradzić.

Krzysztof Kosman / software|digital / CTO

Krzysztof Kosman

software|digital / CTO

Mogę z czystym sumieniem polecić Anitę do pracy w obszarach pracy, które dotykają komunikacji w zespołach (rozwiązywanie konfliktów, pozytywna komunikacja, zarządzanie zespołem) oraz rozwoju osobistego. Posiada ogromną wiedzę praktyczną (podpartą solidną teorią), którą potrafi przelać na zespół oraz leaderów. Pracujemy często online – zawsze na bieżąco i świeżo – daje to natychmiastowe, wymierne, trwałe efekty. Potrafi do siebie przekonać najtwardszych zawodników.

Jest niezastąpionym wsparciem i inspiracją dla całej organizacji, ale też dla wielu osób z 1000ideas z osobna (nie piszę, że dla wszystkich, tylko by nie popaść w zbytni patetyzm). Zaraża nas pozytywną komunikacją, uczy zauważać rozwiązania, pokazuje wzorce no i pokazuje jak dobrze zadawać pytania.

Polecam.

Robert Konecki / Digital Marketer & Podcaster

Robert Konecki

Digital Marketer & Podcaster

Dzięki Anicie zupełnie zmieniłem postrzeganie swojego życia zawodowego i nie tylko. Anita ma ogromną wiedzę, niesamowicie inspirujący mindset i jest po prostu fantastyczną osobą. Mogę śmiało powiedzieć, że tchnęła we mnie nową energię i wiarę we własne możliwości. Polecam Anitę z całego serca!

Michał Szkodziński / CTO, Board Advisor

Michał Szkodziński

CTO, Board Advisor

Współpraca z Anitą była dla mnie wsparciem w procesie odświeżania życiowych (zarówno osobistych jak i zawodowych) priorytetów i celów. Wykorzystane narzędzia i ćwiczenia pomogły głębiej i trafniej poznać własne mocne i słabe strony (również te nieświadome), przekonania czy znaleźć przyczyny różnych zachowań i sytuacji. Anita z dużym zaangażowaniem wspierała mnie w odkrywaniu samego siebie zadając czasami trudne ale pogłębiające i zmuszające do myślenia pytania. Uzupełniała również moje wnioski o własne przemyślenia, obserwacje i sugestie.

Przemysław Bazan / Head of Sales

Przemysław Bazan

Head of Sales

Jestem wdzięczny za współpracę z Anitą. Na początku byłem sceptyczny do pracy nad sobą. Na szczęście dzięki rekomendacji przyjaciela, który był również zadowolonym klientem Anity podjąłem próbę i dzisiaj jestem zachwycony rezultatem. Dzięki wiedzy Anity i narzędziom w jakie wyposażyła mnie, codzienne problemy stały się dużo prostsze, a podejmowanie decyzji łatwiejsze. Co więcej, dowiedziałem się więcej o sobie, co zdecydowanie wpływa dzisiaj na moje decyzje.
Bardzo dziękuję Ci Anita, a każdemu kto się zastanawia gorąco polecam. W końcu próba to nie strzelba, nie zabije 😉

Anna Ganew / Strateżka, konsultantka, edukatorka

Anna Ganew

Strateżka, konsultantka, edukatorka

Z Anitą Michalską spotkałam się kilka lat temu, dlatego mogę ocenić efekty współpracy z nią z perspektywy czasu. Sesje coachingowe, które z nią odbyłam zapoczątkowały kluczowe zmiany w moim życiu. Teoretycznie tym zawodowym, ale w konsekwencji również w tym prywatnym. Jej wsparcie pomogło mi wyznaczyć cele i priorytety w życiu, dzięki czemu początkowe zmiany wprowadzane małymi krokami, przerodziły się w prawdziwą rewolucję. Dzięki temu, że otrzymałam od Anity wsparcie w budowaniu mocnych fundamentów do stworzenia życia po rewolucji, to dzisiaj mogę cieszyć się z jej pozytywnych efektów. Anitę mogę polecić każdej osobie, która szuka profesjonalizmu i mocnych podstaw merytorycznych podpartych doświadczeniem. Nie brakuje jednak w spotkaniach z Anitą pierwiastka empatii i ludzkiego podejścia, a także ciepłej atmosfery, która pomaga się otworzyć nie tylko przed nią, ale też przed samym sobą.

Anna Derda / Koordynatorka projektów biznesowych

Anna Derda

Koordynatorka projektów biznesowych

Pierwszy kontakt z Hentoku nastąpił w 2021 roku, kiedy to kierowana chęcią wsparcia naszej zielonej inicjatywy, skontaktowała się z nami Anita. Wystarczyła chwila rozmowy, żeby poczuć, że mamy wspólne wartości i wszystkim nam głęboko zależy na poprawie kondycji planety, na lasach i zachowaniu bioróżnorodności dla przyszłych pokoleń.
Anita zaproponowała przeprowadzenie z nami warsztatu, który pozwoli poprawić wewnętrzne procesy w Fundacji i wyjść na inny poziom zarządzania. Taki, który pozwala planować, porządkuje priorytety i uspójnia cele. Nie ukrywam, że to był najlepszy moment na zadanie sobie kluczowych pytań Why? What? How? Fundacja zyskiwała na popularności, pojawiały się szanse na rozwój.
To trudne, ale niezwykle cenne i budujące doświadczenie poprowadził Arek. Pełen spokoju i dający przestrzeń na analizę, a jednocześnie pchający nas do przodu w momentach zawieszenia, korygujący te, w których zbłądziliśmy.
Dzięki Anicie i Arkowi nasza Fundacja może rosnąć i rozwijać się, tak jak rosną nasze Lasy Na Zawsze. Te dwie osoby dały nam narzędzia, niezbędne do pracy w zespole, a to najlepsze wsparcie, o jakie w tym czasie mogliśmy poprosić. Mamy w sobie ogromną wdzięczność i poczucie, że dobre inicjatywy przyciągają dobrych ludzi. Szczerze polecamy pomoc, jaką oferuje Hentoku, profesjonalnie i z wiedzą ekspertów przeprowadzili nas przez cały proces, którego efektem jest większa harmonia i jasność działań Fundacji.

Marta Kowalczyk – Książek / Management Board Office Manager

Marta Kowalczyk – Książek

Management Board Office Manager

Spotykamy na swojej drodze niezwykłych ludzi, a w życiu nie ma przypadków! Więc z przyjemnością i pełnym przekonaniem rekomenduję Anitę – profesjonalnego coacha, a przede wszystkim – przedsiębiorczą kobietę, która swoim przykładem udowadnia, że to co robi z taką pasją – działa!

Coaching z Anitą, jest dla wszystkich aktywnych osób, które chcą więcej, dla których możliwość kreowania rzeczywistości jest frajdą, którzy chcą mięć dystans do siebie i świata, a jednocześnie być świadomym własnego ja w szerszym kontekście zawodowym i osobistym.


Mój proces trwa.. Dziękuję

Michał Skurowski / CEO

Michał Skurowski

CEO

Do Anity trafiłem z rekomendacji innego przedsiębiorcy, gdy szukałem pomocy w wyjściu z trudnej sytuacji kilka lat temu. Pierwsze kilka sesji pomogło mi stanąć na nogi, odzyskać nową perspektywę i poukładać sobie plan na przyszłość. Później współpraca rozszerzyła się na inne obszary i wsparcie kluczowych osób w firmie, łącznie ze wspólnikami. Serdecznie polecam Anitę wraz z jej zespołem z Hentoku do pracy zarówno nad byciem lepszą wersją siebie jak i nad rozwiązywaniem ludzkich spraw w firmie.

Mateusz Zabierowski / CEO & Co-founder

Mateusz Zabierowski

CEO & Co-founder

Z przyjemnością rekomenduję współpracę z Anitą. Współpracujemy od trzech lat i każde spotkanie oraz warsztaty wnoszą nową wartość do naszej organizacji. Anita jest bardzo profesjonalna, świetnie przygotowana, zarówno od strony biznesowej, jak i relacyjnej oraz merytorycznej. Praca z nią to przyjemność i ciekawa przygoda. Posiadam duże doświadczenie we współpracy z partnerami zewnętrznymi i na ich tle Anita wyróżnia się swoją skutecznością. Jest transparentna, partnerska, wychodzi naprzeciw i dąży do celu.

Monika Kliber / Psychoterapeutka Gestalt w procesie szkolenia, Coach, Certyfikowany Instruktor metody Journal to the Self®

Monika Kliber

Psychoterapeutka Gestalt w procesie szkolenia, Coach, Certyfikowany Instruktor metody Journal to the Self®

Pracowałam z Anitą jako Klient w procesie coachingowym. W związku z tym, że sama jestem coachem szukałam osoby, której mogę zaufać jako specjaliście w swojej dziedzinie, ale przy której jednocześnie będę czuła się swobodnie i bezpiecznie pracując nad swoimi zmianami. I znalazłam.
Polecam pracę z Anitą dla każdego kto szuka coacha z powołania, a nie tylko z dyplomu. Anita, doceniam Twoją odwagę do wychodzenia poza normy w imię dobra i korzyści dla Klienta oraz Twoje poczucie humoru, jakże potrzebne w niektórych sytuacjach. Dziękuję też za Twoją otwartość do dzielenia się wiedzą i swoim doświadczeniem. Twoje działania są dla mnie wciąż inspiracją.

Rafał Kania / Regionalny Dyrektor Sprzedaży

Rafał Kania

Regionalny Dyrektor Sprzedaży

W 2013 roku pracowałem z Anitą w ramach sześciomiesięcznego coachingu managerskiego. Ogromna wiedza merytoryczna, z jakiej znam Anitę, wsparta solidnym warsztatem, sprawiła, że cały proces był milowym krokiem w rozwoju moich kompetencji managerskich. Wyznaczone cele zostały osiągnięte w zakontraktowanych ramach. Coaching obejmował zagadnienia związane z zarządzaniem zespołem sprzedażowym, pracą z przekonaniami, budowaniem autorytetu, rozwijaniem podwładnych, zarządzaniem zmianą i zarządzaniem konfliktem. Anita na bieżąco diagnozowała obszary rozwojowe i pod tym kątem modyfikowała cykl. Była również dużym wsparciem w procesie tworzenia nawyków.
Pracę z Anitą polecam każdemu managerowi (i nie tylko), który inwestując swój czas oczekuje stuprocentowego profesjonalizmu i merytoryki. Zapewniam, że to właśnie otrzyma.

Edyta Jaźwiec / Kierowniczka ds. Szkoleń I Certyfikowana Trenerka Biznesu I Facylitatorka

Edyta Jaźwiec

Kierowniczka ds. Szkoleń I Certyfikowana Trenerka Biznesu I Facylitatorka

Miałam przyjemność korzystać z usług Anity przy kilku projektach. To wyjątkowo uważny trener, coach i facylitator. Ma ogromne wyczucie i uważność na drugiego człowieka. Świetnie sprawdza się zarówno w pracy coachingowej z managerami wysokiego szczebla jak również w pracy z grupą. Nie boi się wyzwań i trudnych tematów np. związanych z konfliktem między zespołami. Programy przez nią tworzone są zawsze dopasowane do potrzeb grupy, innowacyjne i przede wszystkim skuteczne. Przynoszą wymierne rezultaty biznesowe, a to w końcowym rozrachunku jest dla organizacji najważniejsze.

Karolina Zawadzka / HR Manager

Karolina Zawadzka

HR Manager

Anitę znam już od kilku lat, w trakcie tego okresu miałyśmy wielokrotnie okazję współpracować przy różnych projektach, w tym również w obszarze coachingu managerskiego.

Duża wiedza merytoryczna w połączeniu z praktycznym doświadczeniem zawodowym to coś, co przekonało mnie w pierwszym etapie do naszej współpracy. Z biegiem czasu, okazało się, że za konkretną wiedzą i doświadczeniem zawodowym idzie skuteczność proponowanych metod, technik i działań.

Anita jest osobą niezwykle sympatyczną, otwartą, cechuje ją ogromny profesjonalizm. To osoba, która za każdym razem podchodzi bardzo życzliwie do drugiego człowieka, angażuje się, jest uważna, potrafi słuchać i stawiać właściwe pytania, dodatkowo wyzwala pozytywną energię i inspiruje do działania.

Te wszystkie cechy sprawiają, że praca z nią to prawdziwa przyjemność, polecam każdemu!