„Pierwsze kilka sesji pomogło mi stanąć na nogi, odzyskać nową perspektywę i poukładać sobie plan na przyszłość.”

Michał Skurowski

 • Mateusz Zabierowski
  CEO & Co-founder
  Admind Branding & Communications

  Z przyjemnością rekomenduję współpracę z Anitą. Współpracujemy od trzech lat i każde spotkanie oraz warsztaty wnoszą nową wartość do naszej organizacji. Anita jest bardzo profesjonalna, świetnie przygotowana, zarówno od strony biznesowej, jak i relacyjnej oraz merytorycznej. Praca z nią to przyjemność i ciekawa przygoda. Posiadam duże doświadczenie we współpracy z partnerami zewnętrznymi i na ich tle Anita wyróżnia się swoją skutecznością. Jest transparentna, partnerska, wychodzi naprzeciw i dąży do celu.

 • Michał Szkodziński
  CTO, Board Advisor

  Współpraca z Anitą była dla mnie wsparciem w procesie odświeżania życiowych (zarówno osobistych jak i zawodowych) priorytetów i celów. Wykorzystane narzędzia i ćwiczenia pomogły głębiej i trafniej poznać własne mocne i słabe strony (również te nieświadome), przekonania czy znaleźć przyczyny różnych zachowań i sytuacji. Anita z dużym zaangażowaniem wspierała mnie w odkrywaniu samego siebie zadając czasami trudne ale pogłębiające i zmuszające do myślenia pytania. Uzupełniała również moje wnioski o własne przemyślenia, obserwacje i sugestie.

 • Rafał Kania
  Regionalny Dyrektor Sprzedaży

  W 2013 roku pracowałem z Anitą w ramach sześciomiesięcznego coachingu managerskiego. Ogromna wiedza merytoryczna, z jakiej znam Anitę, wsparta solidnym warsztatem, sprawiła, że cały proces był milowym krokiem w rozwoju moich kompetencji managerskich. Wyznaczone cele zostały osiągnięte w zakontraktowanych ramach. Coaching obejmował zagadnienia związane z zarządzaniem zespołem sprzedażowym, pracą z przekonaniami, budowaniem autorytetu, rozwijaniem podwładnych, zarządzaniem zmianą i zarządzaniem konfliktem. Anita na bieżąco diagnozowała obszary rozwojowe i pod tym kątem modyfikowała cykl. Była również dużym wsparciem w procesie tworzenia nawyków.
  Pracę z Anitą polecam każdemu managerowi (i nie tylko), który inwestując swój czas oczekuje stuprocentowego profesjonalizmu i merytoryki. Zapewniam, że to właśnie otrzyma.

 • Karolina Zawadzka
  HR Manager

  Anitę znam już od kilku lat, w trakcie tego okresu miałyśmy wielokrotnie okazję współpracować przy różnych projektach, w tym również w obszarze coachingu managerskiego.

  Duża wiedza merytoryczna w połączeniu z praktycznym doświadczeniem zawodowym to coś, co przekonało mnie w pierwszym etapie do naszej współpracy. Z biegiem czasu, okazało się, że za konkretną wiedzą i doświadczeniem zawodowym idzie skuteczność proponowanych metod, technik i działań.

  Anita jest osobą niezwykle sympatyczną, otwartą, cechuje ją ogromny profesjonalizm. To osoba, która za każdym razem podchodzi bardzo życzliwie do drugiego człowieka, angażuje się, jest uważna, potrafi słuchać i stawiać właściwe pytania, dodatkowo wyzwala pozytywną energię i inspiruje do działania.

  Te wszystkie cechy sprawiają, że praca z nią to prawdziwa przyjemność, polecam każdemu!

 • Robert Konecki
  Digital Marketer & Podcaster

  Dzięki Anicie zupełnie zmieniłem postrzeganie swojego życia zawodowego i nie tylko. Anita ma ogromną wiedzę, niesamowicie inspirujący mindset i jest po prostu fantastyczną osobą. Mogę śmiało powiedzieć, że tchnęła we mnie nową energię i wiarę we własne możliwości. Polecam Anitę z całego serca!

 • Michał Burkiewicz
  Właściciel
  Delante

  Polecam współpracę z Anitą Michalską, która wniosła dużo wartości dla mnie i moich współpracowników jako coach i facylitator. Anita ma bardzo dobre przygotowanie merytoryczne – zawsze znajdzie odpowiednie ćwiczenie lub technikę coachingową, żeby popchnąć proces do przodu. Zależy jej na dobrostanie i na sukcesach jej klientów. Umie pracować z przedsiębiorcami, a nie tylko z etatowymi managerami, a to nie jest oczywiste. Umie świetnie słuchać, ale umie też doradzić.

 • Anna Derda
  Koordynatorka projektów biznesowych
  Fundacja Las na Zawsze

  Pierwszy kontakt z Hentoku nastąpił w 2021 roku, kiedy to kierowana chęcią wsparcia naszej zielonej inicjatywy, skontaktowała się z nami Anita. Wystarczyła chwila rozmowy, żeby poczuć, że mamy wspólne wartości i wszystkim nam głęboko zależy na poprawie kondycji planety, na lasach i zachowaniu bioróżnorodności dla przyszłych pokoleń.
  Anita zaproponowała przeprowadzenie z nami warsztatu, który pozwoli poprawić wewnętrzne procesy w Fundacji i wyjść na inny poziom zarządzania. Taki, który pozwala planować, porządkuje priorytety i uspójnia cele. Nie ukrywam, że to był najlepszy moment na zadanie sobie kluczowych pytań Why? What? How? Fundacja zyskiwała na popularności, pojawiały się szanse na rozwój.
  To trudne, ale niezwykle cenne i budujące doświadczenie poprowadził Arek. Pełen spokoju i dający przestrzeń na analizę, a jednocześnie pchający nas do przodu w momentach zawieszenia, korygujący te, w których zbłądziliśmy.
  Dzięki Anicie i Arkowi nasza Fundacja może rosnąć i rozwijać się, tak jak rosną nasze Lasy Na Zawsze. Te dwie osoby dały nam narzędzia, niezbędne do pracy w zespole, a to najlepsze wsparcie, o jakie w tym czasie mogliśmy poprosić. Mamy w sobie ogromną wdzięczność i poczucie, że dobre inicjatywy przyciągają dobrych ludzi. Szczerze polecamy pomoc, jaką oferuje Hentoku, profesjonalnie i z wiedzą ekspertów przeprowadzili nas przez cały proces, którego efektem jest większa harmonia i jasność działań Fundacji.

 • Olga Piecychna
  HR Expert

  Jeśli miałabym zamknąć Anitę w 2 słowach, określiłabym Ją jako angażującego inspiratora. Posiada olbrzymią wiedzę z zakresu psychologii, coachingu, wszelakich kompetencji miękkich niezbędnych w biznesie i umiejętnie przekazuje ją uczestnikom swoich warsztatów. We współpracy z klientami bardzo profesjonalna, zaangażowana w projekty, zawsze świetnie przygotowana (z planem B w głowie), otwarta na zmiany i elastyczna we współpracy.
  Inspiruje do działania i sięgania po więcej 🙂

 • Marta Kowalczyk – Książek
  Management Board Office Manager
  ABB

  Spotykamy na swojej drodze niezwykłych ludzi, a w życiu nie ma przypadków! Więc z przyjemnością i pełnym przekonaniem rekomenduję Anitę – profesjonalnego coacha, a przede wszystkim – przedsiębiorczą kobietę, która swoim przykładem udowadnia, że to co robi z taką pasją – działa!

  Coaching z Anitą, jest dla wszystkich aktywnych osób, które chcą więcej, dla których możliwość kreowania rzeczywistości jest frajdą, którzy chcą mięć dystans do siebie i świata, a jednocześnie być świadomym własnego ja w szerszym kontekście zawodowym i osobistym.


  Mój proces trwa.. Dziękuję

 • Monika Kliber
  Psychoterapeutka Gestalt w procesie szkolenia, Coach, Certyfikowany Instruktor metody Journal to the Self®

  Pracowałam z Anitą jako Klient w procesie coachingowym. W związku z tym, że sama jestem coachem szukałam osoby, której mogę zaufać jako specjaliście w swojej dziedzinie, ale przy której jednocześnie będę czuła się swobodnie i bezpiecznie pracując nad swoimi zmianami. I znalazłam.
  Polecam pracę z Anitą dla każdego kto szuka coacha z powołania, a nie tylko z dyplomu. Anita, doceniam Twoją odwagę do wychodzenia poza normy w imię dobra i korzyści dla Klienta oraz Twoje poczucie humoru, jakże potrzebne w niektórych sytuacjach. Dziękuję też za Twoją otwartość do dzielenia się wiedzą i swoim doświadczeniem. Twoje działania są dla mnie wciąż inspiracją.

 • Przemysław Bazan
  Head of Sales

  Jestem wdzięczny za współpracę z Anitą. Na początku byłem sceptyczny do pracy nad sobą. Na szczęście dzięki rekomendacji przyjaciela, który był również zadowolonym klientem Anity podjąłem próbę i dzisiaj jestem zachwycony rezultatem. Dzięki wiedzy Anity i narzędziom w jakie wyposażyła mnie, codzienne problemy stały się dużo prostsze, a podejmowanie decyzji łatwiejsze. Co więcej, dowiedziałem się więcej o sobie, co zdecydowanie wpływa dzisiaj na moje decyzje.
  Bardzo dziękuję Ci Anita, a każdemu kto się zastanawia gorąco polecam. W końcu próba to nie strzelba, nie zabije 😉

 • Edyta Jaźwiec
  Kierowniczka ds. Szkoleń I Certyfikowana Trenerka Biznesu I Facylitatorka
  Generali Poland

  Miałam przyjemność korzystać z usług Anity przy kilku projektach. To wyjątkowo uważny trener, coach i facylitator. Ma ogromne wyczucie i uważność na drugiego człowieka. Świetnie sprawdza się zarówno w pracy coachingowej z managerami wysokiego szczebla jak również w pracy z grupą. Nie boi się wyzwań i trudnych tematów np. związanych z konfliktem między zespołami. Programy przez nią tworzone są zawsze dopasowane do potrzeb grupy, innowacyjne i przede wszystkim skuteczne. Przynoszą wymierne rezultaty biznesowe, a to w końcowym rozrachunku jest dla organizacji najważniejsze.

 • Michał Skurowski
  CEO
  Livespace

  Do Anity trafiłem z rekomendacji innego przedsiębiorcy, gdy szukałem pomocy w wyjściu z trudnej sytuacji kilka lat temu. Pierwsze kilka sesji pomogło mi stanąć na nogi, odzyskać nową perspektywę i poukładać sobie plan na przyszłość. Później współpraca rozszerzyła się na inne obszary i wsparcie kluczowych osób w firmie, łącznie ze wspólnikami. Serdecznie polecam Anitę wraz z jej zespołem z Hentoku do pracy zarówno nad byciem lepszą wersją siebie jak i nad rozwiązywaniem ludzkich spraw w firmie.

 • Anna Ganew
  Strateżka, konsultantka, edukatorka
  Siła Marki

  Z Anitą Michalską spotkałam się kilka lat temu, dlatego mogę ocenić efekty współpracy z nią z perspektywy czasu. Sesje coachingowe, które z nią odbyłam zapoczątkowały kluczowe zmiany w moim życiu. Teoretycznie tym zawodowym, ale w konsekwencji również w tym prywatnym. Jej wsparcie pomogło mi wyznaczyć cele i priorytety w życiu, dzięki czemu początkowe zmiany wprowadzane małymi krokami, przerodziły się w prawdziwą rewolucję. Dzięki temu, że otrzymałam od Anity wsparcie w budowaniu mocnych fundamentów do stworzenia życia po rewolucji, to dzisiaj mogę cieszyć się z jej pozytywnych efektów. Anitę mogę polecić każdej osobie, która szuka profesjonalizmu i mocnych podstaw merytorycznych podpartych doświadczeniem. Nie brakuje jednak w spotkaniach z Anitą pierwiastka empatii i ludzkiego podejścia, a także ciepłej atmosfery, która pomaga się otworzyć nie tylko przed nią, ale też przed samym sobą.

 • Krzysztof Kosman
  software|digital / CTO
  1000ideas

  Mogę z czystym sumieniem polecić Anitę do pracy w obszarach pracy, które dotykają komunikacji w zespołach (rozwiązywanie konfliktów, pozytywna komunikacja, zarządzanie zespołem) oraz rozwoju osobistego. Posiada ogromną wiedzę praktyczną (podpartą solidną teorią), którą potrafi przelać na zespół oraz leaderów. Pracujemy często online – zawsze na bieżąco i świeżo – daje to natychmiastowe, wymierne, trwałe efekty. Potrafi do siebie przekonać najtwardszych zawodników.

  Jest niezastąpionym wsparciem i inspiracją dla całej organizacji, ale też dla wielu osób z 1000ideas z osobna (nie piszę, że dla wszystkich, tylko by nie popaść w zbytni patetyzm). Zaraża nas pozytywną komunikacją, uczy zauważać rozwiązania, pokazuje wzorce no i pokazuje jak dobrze zadawać pytania.

  Polecam.

 • Agnieszka Buczak
  Business and Corporate Projects Director
  CEZ Polska Sp. z o.o.

  Z przyjemnością polecam Panią Anitę Michalską, jako indywidualnego coacha.
  Anita ma wieloletnie doświadczenie biznesowe i zarządcze, ale też jest osobą o wielkiej ciekawości poznawczej i dociekliwości. Jej stale poszerzana wiedza, dogłębne studiowanie warsztatu oraz refleksje i wnioski z własnych życiowych doświadczeń czynią ją wiarygodnym i przekonywającym coachem, wnikliwym i słuchającym, przy czym jednocześnie nie unika ona zadawania odważnych pytań swojemu coachee. Ten styl bardzo mi odpowiada, ponieważ zmusza mnie-coachee do pełnej szczerości z samą sobą i do wytężonej nad sobą pracy.
  Sesje z Anitą przebiegały w sposób bardzo uporządkowany, na pierwszym spotkaniu wspólnie ustaliłyśmy zasady naszej współpracy i wzajemne oczekiwania. Anita udowodniła, że jest bardzo dobrze przygotowana merytorycznie do prowadzenia indywidualnego coachingu. W trakcie odbytych sesji zyskałam zarówno w rozwoju w sferze zawodowej, jaki i osobistej.
  Jeżeli miałbym doradzić komukolwiek osobę, która potrafi, dzięki swojemu dużemu zaangażowaniu, empatii oraz doświadczeniu, uruchomić pozytywny proces przemiany wewnętrznej, to bez wahania wskazałabym na Anitę.
  Sesje coachingowe pozwoliły mi na lepsze poznanie siebie i motywów swojego działania, a także uświadomiły, że to jak odbieramy sytuacje życiowe i zachowania innych wobec nas, zależy głównie od naszego nastawienia. Dzięki spotkaniom z Anitą uświadomiłam sobie, że nie mam wpływu na zachowania innych, ale mam wpływ na swoje reakcje i odczucia. Jestem wdzięczna Anicie za okazaną pomoc, bo teraz już wiem, co robić, aby być bardziej spokojną i szczęśliwą, a reszta zależy wyłącznie ode mnie.
  Dzięki Anicie mogłam zmierzyć się nie tylko z problemami, które sama zidentyfikowałam, ale wprowadziłam też nowe elementy do mojego życia, które zwiększyły jego jakość.
  A wszystko to, dzięki dużej wiedzy Anity, doskonałej komunikacji i nici porozumienia, która łatwo się między nami wytworzyła oraz umiejętnie zadawanym pytaniom i zadaniom.
  Polecam Anitę, jako profesjonalnego coacha wszystkim tym, którzy chcą osiągnąć rozwój i pełnię w swoim życiu.