Radzenie sobie ze stresem

Stres kojarzy się często pejoratywnie. Kiedy zauważamy, że zaczynamy się stresować (np. pocą nam się ręce, albo drży nam głos), często stresujemy się tym, że się stresujemy, a przez to nakręcamy spiralę.

Na szczęście stres nie tylko ma pozytywną stronę, ale można też sobie świetnie radzić z jego negatywnymi skutkami.

Obecnie zarówno większość pracowników niższego szczebla, jak i średnia i wyższa kadra managerska, mierzy się z bardzo dużymi napięciami w ciele, dużą ilością obowiązków i ciągłymi zmianami, które wymusza pędzący świat. Brak umiejętności radzenia sobie ze stresem prędzej czy później, wpłynie negatywnie na ogólną efektywność, motywację, a co za tym idzie, na poziom zaangażowania i zadowolenia z pracy.

Ile trwają warsztaty?

W zależności od struktury organizacji, ilości osób w zespole oraz problemów, z jakimi mierzą się pracownicy, warsztaty mogą trwać 1 lub 2 dni. Możliwe jest również zorganizowanie cyklu szkoleń. Wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań, które są dokładnie określanie przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań.

Jakie są efekty?

Uczestnicy po warsztatach:

  • rozumieją czym jest stres i jak mogą przeciwdziałać sytuacjom stresowym,
  • potrafią radzić sobie ze stresem od strony racjonalnej, emocjonalnej i fizycznej,
  • mają świadomość jaka komunikacja wspiera, a jaka komunikacja ogranicza możliwość radzenia sobie ze stresem,
  • są bardziej zrelaksowani i zmotywowani do dbania o swoje zdrowie fizyczne i psychologiczne.

Jeśli ze strony przełożonych lub działu HR są dodatkowe oczekiwania co do efektów warsztatów, zawsze są one dokładnie omawiane przed rozpoczęciem działań.

Gdzie odbywają się warsztaty?

Z mojego doświadczenia wynika, że uczestnicy najbardziej cenią sobie warsztaty, które odbywają się poza siedzibą firmy. Bardzo dobre efekty przynosi przebywanie w naturze, dlatego warsztaty blisko parku lub lasu dają dodatkową możliwość spacerów w przerwach lub po zakończonym dniu. To wzmacnia efekt relaksu.

Jeśli ze względów organizacyjnych nie ma takiej możliwości, absolutnym minimum musi być estetyczna sala szkoleniowa z dostępem do światła dziennego, najlepiej z dużymi oknami.

Jaki jest program i cena?

Program i cena jest zawsze dostosowywana do indywidualnych oczekiwań firmy oraz uczestników. Pierwszym krokiem jest diagnoza sytuacji i badanie potrzeb, które przeprowadzane są bez żadnych opłat.

Czy warsztaty odbywają się tylko w formie zamkniętej, czy są również organizowane szkolenia otwarte?

Oczywiście warsztaty mogą odbywać się zarówno w formie otwartej, jak i zamkniętej. O szkoleniach otwartych informuję w zakładce aktualności. W przypadku jakikolwiek pytań i chęci współpracy zapraszam do kontaktu.

 

Zapisz się

Wkrótce otrzymasz na maila więcej szczegółów.

Formularz kontaktowy
Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zamieszczonych w powyższym formularzu kontaktowym przez Consiliaris Perspektywy sp. z o.o., NIP: 6762494067, REGON 362651926, telefon: 606 – 756 – 731 , email: kontakt@anitamichalska.pl w celu przesłania informacje zwrotnej w zakresie zamieszczonego w formularzu kontaktowym zapytania?
Informacja o możliwości cofnięcia zgody Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być w każdym momencie wycofana. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
Sending