Przesilenie zimowo – wiosenne. Moja krótka historia o tym, co zrobić, kiedy boli ciało

Przesilenie. 🍃

Wczoraj przeżyłam najgorszy dzień tego roku. Obudziłam się rano o 6.45. Nie byłam w stanie ruszyć niczym. Czułam się jakbym ważyła 700 kg.

To był ważny dzień. Miałam spotkanie z klientem. Cały wtorek pracy nad strategią działania w firmie. Napisałam o 7.00 smsa, że umieram i nie dojadę. Klient napisał: Spoko. Kuruj się.

Wybrałam ciało. Klient zrozumiał.

Spędziłam cały dzień w pidżamie, wyszłam tylko na spacer z 🐶 Zuzą, błagając ją, żeby trwało to jak najkrócej.

 

Szczęście.🎈

Dbam o siebie. Jem zdrowo. Robię przerwy w pracy. Odpoczywam. A pomimo tego, mój organizm się zbuntował. Posłuchałam go. Kiedyś bym nałożyła urodę na twarz, poszła na spotkanie i udawała silną. Wczoraj postawiłam na coś innego.
Dotarło do mnie też, że mam naprawdę mega szczęście do ludzi, bo klient to zrozumiał. A nie musiał, ponieważ za moją pracę zapłacił wcześniej i mógł powiedzieć: nie wywiązujesz się z umowy.

 

Wiosna.🌿

Dzisiaj jest lepiej, chociaż nadal czuję się słabo. Mam plan minimum do zrealizowania, a potem tylko leżenie.
Ptaki śpiewają mi za oknem. W pokoju unosi się zapach szałwii, a ja piję białą herbatę i cieszę się, że to już 21 marca. Za 12 dni kończę 33 lata. Czuję, że dojrzałam, żeby wreszcie stawiać na siebie. Tak naprawdę.

 

Droga.🕊

Wydaje mi się, że do szczęścia prowadzi nas wszystkich jedna droga. Ja kiedyś wybierałam tę po lewej stronie – może ładna, może biała, ale śliska. Teraz wolę chodzić po tej zwykłej, wydeptanej. Spokojnie. Bez pośpiechu.

 

Oddech. ☀

Dużo wczoraj oddychałam. Świadomie. Płakałam i oddychałam. Nie rozumiałam o co chodzi. Moja przyjaciółka powiedziała, że może jakaś część mojego ego umiera. Wczoraj się nie zgadzałam. Dzisiaj się zgadzam. Umiera we mnie mój terminator zapierdalacz. Już go nie potrzebuję. Dużo mam dzięki niemu. Teraz czas na coś innego. Czas na tu i teraz. Wdech i wydech.

Ja dziś mam sentymentalny pierwszy dzień wiosny. Ale jestem szczęśliwa. Mam nadzieję, że Wy też.

Podobne artykuły

3 pułapki, w które wpadasz z powodu swoich przekonań

3 pułapki, w które wpadasz z powodu swoich przekonań. Zmień swoje przekonania, a zmienisz swoje życie można przeczytać w różnych...

czytaj >

Efektywny 1% doby

Bardzo lubię matematykę. Między innymi dlatego poszłam w liceum do klasy mat-fizu i bardzo długo myślałam o studiowaniu fizyki albo architektury....

czytaj >

Siła w słabości - kawałek własnej historii

Słowa, które znajdują się poniżej powstały, kiedy byłam w trochę innym miejscu, niż jestem teraz. Te słowa powstały też na...

czytaj >