Usłyszeć głos intuicji

Od ponad 10 lat z psychologiem Edytą Zając, prywatnie moją przyjaciółką, przeprowadzamy setki „ploteczek” na temat życia, ale niewiele z nich ma okazję ujrzeć światło dzienne. Cieszę się, że ten podcast przebiegł właśnie w ten sposób, czyli bez większego planu, jedynie z zarysowanym hasłem na początku: intuicja. Mam nadzieję, że znajdziesz w naszej rozmowie inspirację dla siebie i dzięki niej złapiesz lepszy kontakt ze swoim wewnętrznym głosem. 

Intuicja jest dla mnie tajemnicą, którą wydaje mi się, że odkrywam w coraz większym stopniu. Lubię ten głos. On nigdy nie jest oskarżający, oceniający, poniżający. Głos intuicji jest czasem stanowczy, czasem cichy, ale zawsze ma na celu służyć dobremu życiu. Mojemu życiu. Są oczywiście takie momenty, gdy uciekają mi wskazówki intuicji i wtedy zazwyczaj życie idzie pod górkę.

Po czym możesz rozpoznać, że nie słuchasz głosu intuicji?

• Pojawia się więcej niż zazwyczaj napięć w ciele, jakiś rodzaj niepokoju, który nie jest związany z konkretną sytuacją

• Ciągle wracają te same myśli, które przypominają bardziej głos troskliwej babci, niż srogiej nauczycielki

• Zaczynają mieć miejsce nietypowe wydarzenia (wylanie wody na laptopa 2 dni przed skończeniem urlopu, skręcenie kostki, bo akurat źle stanęłam, stłuczka samochodowa)

• Wracają podobne informacje z różnych, niezależnych miejsc i od różnych ludzi

Podczas tego odcinka szukałyśmy odpowiedzi na pytania: dlaczego nie słyszymy głosu swojej intuicji, jak nie czekać na kryzys, aby wreszcie usłyszeć swoją intuicję, co robić z nią w zwykłej, spokojniejszej codzienności.

Daj znać, jakie są Twoje wrażenia i przemyślenia. Jestem ciekawa! 🙂 

Nagranie znajdziesz na wszystkich platformach podcastowych oraz na youtubie