3 sposoby na zwiększenie motywacji do działania

*

Marcin zazwyczaj lubi swoją pracę, ale ta dzisiejsza liczba maili po prostu go przerosła. Siedzi i patrzy w monitor. Nie wie w co ręce włożyć. Ciągle ktoś wrzuca nowe zadania i zaznacza: to priorytet! Motywacja jest dzisiaj u niego na poziomie -10.

*

Karolina zaczęła pracę w nowej firmie jako handlowiec. Kontakt z ludźmi sprawia jej przyjemność, ale teraz ma do sprzedaży nowe produkty i nie czuję się w nich pewnie. Przez to zupełnie brakuje jej też motywacji, aby umówić się na spotkanie z klientami.

*

Janek wie, że jego siedzący tryb życia za chwilę rozwali mu totalnie kręgosłup. Wie, że oprócz ćwiczeń musi też pilnować diety – trener cały czas mu powtarza, że płaski brzuch zaczyna się w kuchni, a bez płaskiego brzucha może się pożegnać ze zdrowym kręgosłupem. Wie, że jeśli nie zadba o siebie, będzie czuć się jeszcze gorzej. Ale pomimo, że to wie – nic z tym nie robi. Motywacja jest u niego zerowa.


Któraś z tych historii brzmi znajomo? Też tak masz, że wiesz dobrze co masz robić, ale z jakiegoś powodu tego nie robisz? Masz ochotę to zmienić?

Motywacja jest umiejętnością jak czytanie, pisanie, czy jazda na rowerze – możesz się jej nauczyć. Dzisiaj przygotowałam dla Ciebie 3 proste sposoby do zwiększenia swojej wewnętrznej energii.

Przeczytaj o 3 sposobach tutaj, na blogu Magazynu Psychologicznego BANG!